63. ULIČNA TRKA OSLOBOĐENJA BEOGRADA U NEDELJU NA TERAZIJAMA

63 ULICNA TRKA OSLOBOĐENJA BEOGRADA U NEDELJU NA TERAZIJAMAAtletski savez Beograda organizovao je konferenciju za medije povodom organizacije 63. Ulične trke oslobođenje grada Beograda. Ovogodišnja manifestacija održaće se u nedelju, 19.oktobra 2014. godine sa početkom u 20h na Terazijama ispred hotela “Moskva”. Konferenciji za medije prisustvovali su predsednik Atletskog saveza Beograda dr Jovan Šurbatović, Dragan Ćirić ispred Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda i Nikola Penić, generalni sekretar ASB. “Na ovogodišnjoj manifestaciji je novitet organizacija Trke zadovoljstva u kojoj će učestvovati rekreativci, što će u mnogome omasoviti ovogodišnji događaj. Sponzor ove trke je kompanija ASIKS.

Pored profesionalnih atletičara biće organizovana trka osoba sa posebnim potrebama. Pozivam sve ljubitelje atletike i sporta da u nedelju dodju centar Beograda i pozdrave naše najbolje trkače”- rekao je Jovan Šurbatović ” Ulična trka oslobođenja grada Beograda je najstarija atletska manifestacija u Beogradu i kao takva zaslužuje najbolju moguću tehničku organizaciju. Kao i svih prethodnih godina i ovogodišnja trka će imati međunarodni karakter. Od domaćih atletskih zvezda očekuje se dolazak Amele Terzić. Veliku zahvalnost za pomoć u organizaciji ove trke dugujemo Gradskom sekretarijatu za sport i omladinu na čijem se čelu nalazi g-din Slavko Gak, Ministarstvu za omladinu i sport i kompaniji Asiks. Promoter ovogodišnje manifestacije biće njabolji srpski trkač svih vremena Emir Bekrić”- rekao je Nikola Penić.