ATLETSKI SAVEZ BEOGRADA PROGLASIO NAJBOLJE U 2010. GODINI ASMIR I JELENA LAUREATI

Lepo, nenametljivo i svečano, bilo je u Skupštini grada Beograda, prilikom proglašenja najboljih atletičara ASB. U seniorskoj konkurenciji laureati su Asmir Kolašinac i Jelena Jotanović, što je i moglo da se očekuje. U kraljici sportova nema nedoumica – vrediš onoliko koliko ti iznosi rezultat.

– Ovaj trofej je za mene kruna jako uspešne sezone. Motiv više za narednu – poručuje Asmir Kolašinac, bacač kugle. – Očekuju me dvoransko prvenstvo Evrope, Univerzijada i Svetsko prvenstvo. Pokušaću da oborim državni rekord, 20.64 metra. S tim rezultatom bih mogao da uđem i u borbu za medalju.

ASB_01

Na EP u Barseloni, učestvovala su četiri takmičara iz beogradskih klubova. U finalu su bili Kolašinac, Tatjana Jelača i Goran Nava, dok je zapažen nastup imala Jelena Jotanović.

– U Barseloni su ostvareni dobri rezultati. Osvajanjem drugog mesta na juniorskom Kupu šampiona, AK Novi Beograd je napravio najveći uspeh. Ti rezultati nas obavezuju da popravimo atletsku infrastrukturu – poručio je čelnik ASB, Jovan Šurbatović.

ASB_02

Nagrade su primili:

Najbolji atletski klub u kategoriji seniora: AK Crvena zvezda.
Najbolji atletski klub u kategoriji junior i pionira: AK Novi Beograd.
Seniori: Asmir Kolašinac CZB (kugla) i Jelena Jotanović PBG (100m prepone).
Mlađi seniori: Darko Šarović CZB (100m) i Tatjana Jelača PBG (koplje).
Stariji juniori: Emir Bekrić NBG (400m prepone) i Bojana Vuković NBG (troskok).
Mlađi juniori: Nenad Jovanović CZB (60m prepone), Marija Stambolić OAK (800m).
Stariji pioniri: Aleksandar Veličković OAK (300m), Nikolina Stojanović NBG (100m prepone).
Mlađi pioniri: Dušan Krasić MLZ (skok uvis), Ivana Milošević CZB (60m).

ASB_03

Atletski biseri: Mihajlo Jakšić, CZB, Jasmin Halili, CZB, Dušan Jurošević, MLZ, Elvir Elezi, NTB, Nikola Kovačević, CZB, Stefan Mirić, MLD, Tomislav Isailović, MLZ, Mihajlo Trikić, OAK, Petar Lazović, PBG, Veljko Stalević, NBG, Bogdan Stevanović, PBG, Tanja Denić, MLZ, Olja Ivanović, NBG, Mina Jovović, NBG, Mara Nešević, MLZ, Aleksandra Stevčić, MLZ, Samira Jašari, NTB, Bojana Petrović, MLZ, Jana Kračković, CZB, Jovana Mirić, MLD, Milica Perić, MLD.

Treneri: Nikola Tomasović (seniori), Ljubiša Stevanović (mlađe seniorke, mlađe juniorke i mlađe pionirke), Goran Radoja (starije juniorke i mlađi pioniri), Novica Pantelić (mlađe juniorke i stariji pioniri), Zoran Zdravković (seniorke), Jovan Jahić (mlađe seniorke) i Mirjana Stojanović (starije juniorke i stariji pioniri).

ASB_04

Najbolji sudija: Mirjana Butina.

Plakete su primili:

Jedina predstavnica beogradske atletike na 1. Olimpijskim igrama mladih u Singapuru, Sandra Raičković iz AK Crvena zvezda u disciplini troskok.

Državni rekorderi u 2010. godini:

GORAN NAVA (AK PARTIZAN, 1500m dvorana, seniori)
nagradu će primiti Anđelko Rističević.
MILOŠ VUČKOVIĆ (AK PARTIZAN, 1000m dvorana, seniori)
nagradu će primiti njegov trener Franja Mihalić.
EMIR BEKRIĆ (AK NOVI BEOGRAD, 400m prepone za juniore)
(nagradu će primiti predsednik AK NBG Stanimir Ilić)
IVANA PETKOVIĆ (AK NOVI BEOGRAD, 60m prepone za juniorke)
SARA SAVATOVIĆ (AK NOVI BEOGRAD, bacanje kladiva za juniore)