BEN DŽONSON I ENDI VERNON NA ZVEZDINOM SEMINARU

Sa zadovoljstvom obaveštavamo sportsku i atletsku javnost da će 06.03.2017. godine u režiji atletskog kluba “Crvena zvezda” biti održan sportsko-zdravstveni seminar pod nazivom ZNANJE JE MOĆ.

Predavači na seminaru biće Ben Džonson (Ben Johnson), Endi Vernon (Andy Vernon) i dr Milan Mileusnić.

Teme:

Bendžamin Sinkler “Ben” Džonson: Bio SPEED program – biomehanika, snaga, brzina, ubrzanje, brzinska izdržljivost, ishrana, psihološki momenat i prevencija povrede.

Endi Vernon: Težišne odrednice treninga za trkače na srednjim i dugim stazama.

Dr Milan Mileusnić: Lečenje i rehabilitacija sportskih povreda.

Teorijski deo seminara biće održan u prostorijama media centra FK “crvena zvezda”, opremljenog po svim standardima za jedan ovakav događaj. Nakon teorijskog dela seminara, biće održan i praktični deo koji će držati Ben Džonson.

Kratke biografije predavača:

Bendžamin Sinkler “Ben” Džonson bio je kanadski atletičar koji je osvojio dve bronzane medalje na letnjim Olimpijskim igrama 1984. godine u Los Anđelesu i zlatne medalje na letnjim Olimpijskim igrama u Seulu, koja mu je kasnije oduzeta. Nakon sportske karijere posvetio se naučnom radu kao i borbi protiv dopinga u sportu. Idejni je tvorac Bio Spid sistema trenažnog procesa o čemu će predavati na seminaru.

Endi Vernon
je britanski trkač srednjih pruga i duge staze,  specijalizovan za discipline 5.000 i 10.000 metara. Na Evropskom prvenstvu u atletici 2014. godine u Cirihu, Endi je osvojio dve medalje – srebro na 10.000 metara i bronzu na 5.000 metara. Učesnik je poslednjih Olimpijskih igara. Endijev lični rekord na 5.000 metara iznosi 13:11, a na 10.000 metara 27:42. Endi je trenažno znanje sakupljao od najvećih britanskih i svetskih stručnjaka, a najviše od Nika Bideaua kojem je sada trener asistent, inače trenera koji je u svojoj karijeri trenirao Sonju Osaliven, Keti Friman, Krega Motrama itd. Endijeve teorije o treningu srednjih i dugih staza predstavljaju filozofiju Melbourne track club, jednog od najvećih i najmodernijih butika za proizvodnju svetskih atletskih rezultata pomenutih disciplina.

Dr Milan Mileusnić završio je internacionalnu školu interventne kardiologije na Institutu za kardiovaskularne bolesti u Sremskoj Kamenici. Specijalističke studije iz oblasti fizikalne medicine i rehabilitacije završava u Beogradu. Završio je mnoge edukacije iz oblasti laseroterapije, kineziologije, ortootike – školu za primenu Platelet-Rich plazme u reparatornoj medicini i rehabilitaciji na Internacionalnom Institutu u Ajndhovenu, u Holandiji. Završio je obuku iz interventne ehosonografije muskuloskeletnog sistema u Beču. Shock Wave terapijom počeo je da se bavi 2004. godine a pre godinu dana je počeo sa intenzivnim uvođenjem CW terapije u svakodnevnoj terapiji u mnogim ustanovama, zavodima i klinikama u Srbiji, BiH, Albaniji i Makedoniji. Na međunarodnom kongresu medicine sporta i sportskih nauka održanom u Beogradu 2012. godine, učestvovao je kao predavač, Član je Američkog udruženja fizijatara od 2008. godine, Fimsa od 2010. godine, Srpske asocijacije fizijatara od 2011. godine i UMSS-a od pre par dana. Direktor je Centra za rehabilitaciju i reparatornu medicinu SMA u Beogradu i stalni konsultant u Plazma Medikal Centru u Beogradu.

Na zvaničnom sajtu AK Crvena zvezda možete pronaći sve informacije vezane za prijavljivanje i kotizaciju za sportsko-zdravstveni seminar.

Vest preuzeta sa zvaničnog sajta AK Crvena zvezda.