BUBKA ŽELI DA BUDE PREDSEDNIK IAAF-a

Legandarni ukrajinski atletičar Segej Bubka najavio je da će se kandidovati za predsednika Međunarodne atletske federacije (IAAF). Bivši skakač s motkom je samo potvrdio ono što se očekivalo poslednjih nekoliko meseci, tako da će u izboru za prvog čoveka IAAF biti protivnik Britancu Sebasijanu Kou.8aef4b6b-c920-49c5-a079-785187c0e0bc

“Želim da budem predsednik IAAF i da na taj način vratim nešto atletici, koja mi je dala toliko toga u životu”, rekao je predsenik Olimpijskog komiteta Ukrajine, a član Saveta IAAF od 2001. godine. Na mestu potpredsednika te organizacije je od 2007. godine.

Ukrajinac je u skoku s motkom dominirao više od jedne decenije, u karijeri čak 35 puta obarao svetski rekord u skoku s motkom i osvojio je šest uzastopnih titula svetskog prvaka. Takođe, osvojio je i zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Seulu 1988. godine. To mu je bila i jedina medalja na olimpijskim igrama, pošto 1984. godine nije učestvovao na Igrama u Los Anđelesu zbog bojkota Sovjetskog saveza, a povrede i pad forme su ga sprečili da dođe do odličja na Igrama 1992, 1996. i 2000. godine. Karijeru završio 2001. godine. Izbori za predsednika IAAF održaće se ove godine, kada će se završiti mandat Lamine Dijaku, koji je na čelu te organizacije od 1999. godine.