X

U subotu, 08. jula 2017. godine na atletskom stadionu Vojne akademije u tehničkoj organizaciji Atletskog saveza Beograda održan je Susret regiona u kategoriji mlađih juniora/ki gde je reprezantacija Vojvodine osvojila prvo mesto u obe konkurencije.

U ženskoj konkurenciji, Vojvodina je osvojila prvo mesto sa 70 bodova,  Centralna Srbija drugo sa 65 dok je reprezentacija Beograda zauzela treće mesto sa istim brojem bodova ali lošijim plasmanom takmičara u odnosu na reprezentaciju Centralne Srbije.

U muškoj konkurenciji reprezentacija Vojvodine je takođe osvojila prvo mesto sa 78 bodova, na drugom mestu bila je reprezentacija Beograda sa 62 boda a na trećem reprezentacija Centralne Srbije sa 59.

Rezultate Susreta regiona za mlađe juniore/ke možete pogledati ovde.

U subotu, 08.07.2017. godine, sa početkom od 17:30 časova, na atletskom stadionu Vojne akademije u tehničkoj organizaciji Atletskog saveza Beograda održaće se Susret regiona u kategoriji mlađih juniora/ki gde će učestvovati reprezentacije Beograda, Vojvodine i Centralne Srbije. Listu prijavljenih takmičara po disciplinama možete pogledati ovde, dok satnicu manifestacije možete pogledati ovde.

U subotu, 08. jula 2017. godine, sa početkom u 10:00 časova u Media centru SD Crvena zvezda održaće se ispit za nove članove Sudijske organizacije Atletskog saveza Beograda.

U nedelju, 09. jula 2017. godine, na Omladinskom stadionu u Beogradu, održaće se takmičenje u čast rođenja Nikole Tesle. U organizaciji ove manifestacije učestvovaće Muzej Nikole Tesle u Beogradu, SS Vračar, SS Palilula, Atletski savez Beograda i OAK Beograd, dok je medijski sponzor Studio B.

Satnicu i informacije o manifestaciji možete pogledati ovde.

U subotu, 01. jula, na atletskom stadionu Vojne akademije u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda za mlađe juniore/ke kao i Ekipno prvenstvo Beograda za mlađe juniore/ke.

Na Ekipnom prvenstvu u konkurenciji mlađih juniorki prvo mesto osvojila je zemunska Mladost sa 27 bodova, drugo mesto osvojio je Partizan 1945 sa 25, treće Crvena zvezda sa 19, dok je na četvrtom mestu bio Novi Beograd sa 18 bodova.

U konkurenciji mlađih juniora prvo mesto osvojio je Partizan 1945 sa 19 bodova zatim slede Mladost Zemun i Crvena zvezda sa po 17 bodova, ali je zbog boljih plasmana Mladost Zemun zauzeo drugo mesto dok je Crvena zvezda ostala na trećoj poziciji.

Rezultate Otvorenog i Ekipnog prvenstva Beograda za mlađe juniore/ke možete pogledati ovde.

Juče je u Media centru SD Crvena zvezda održan prvi dan Seminara za atletske sudije u organizaciji Sudijske organizacije ASB. Predavač na petom po redu Seminara za sudije u organizaciji našeg saveza bio je gospodin Ozren Karamata, međunarodni atletski sudija.