X

U subotu, 18. marta, održano je Prvenstvo Beograda u dvorani za atletske škole A, B i C gde je učestvovalo skoro 500 mališana iz gotovo svih beogradskih klubova. Ovo je ujedno bilo i poslednje dvoransko takmičenje u organizaciji Atletskog saveza Beograda u zimskom delu takmičarske sezone.

Rezultate Prvenstva Beograda u dvorani za atletske škole A, B i C možete pogledati ovde.

Ovom prilikom želimo da vas pozovemo da podržite akciju humanitarne fondacije “Budi human” i da u nedelju, 19. marta u 10:00 časova, uzmete učešće u “Trci za Ognjena” koji boluje od Hočkinovog sindroma, tačnije tumora limfnih žlezda. “Trka za Ognjena” održaće se na Savskom keju ispod Brankovog mosta na novobeogradskoj strani. Minimalna kotizacija za učešće na ovoj manifestaciji je 200,00 dinara, koja se plaća na licu mesta i sav prikupljen prihod odlazi na lečenje mladog Ognjena.

Više o akciji “Za Ognjenov život” možete pogledati ovde.

U subotu, 08. aprila 2017, godine, u Zvezdarskoj šumi sa početkom u 11:00 časova, u organizaciji OAK Beograd i Atletskog saveza Beograda održaće se Prolećno prvenstvo Beograda u krosu.

Raspis kao i okvirnu satnicu takmičenja možete pogledati ovde.

Beograd će dobiti novi atletski stadion u bloku 45 čime će steći uslove da se kandiduje za Evropsko atletsko prvenstvo 2024 godine na otvorenom.

– Iz Evropske atletske federacije smo dobili informaciju da ukoliko sagradimo stadion iza bloka 45 do 2021. godine, imamo velike šanse da dobijemo organizaciju Evropskog atletskog prvenstva na otvorenom 2024.godine – rekao je Vučić.

Predsednik Atletskog saveza Srbije Veselin Jevrosimović ističe da je vrlo važno da Srbija dobije atletski stadion

– Želim da se zahvalim Aleksandru Vučiću, jer za vreme njegove vlade, mi smo uspeli da izgradimo 10 stadiona, dve dvorane, treća će biti završena uskoro u Ćupriji. Dobili smo izgradnju atletskog stadiona, jer nigde u svetu atletika i fudbal ne idu zajedno – rekao je Jevrosimović.

Ivana Španović (Vojvodina) je nova, stara šampionka Evrope pod krovom u skoku u dalj! U spektakularnom aambijentu beogradske Arene naša šampionka je ispisala istoriju srpske i svetske atletike fantastičnom daljinom od 7.24m!

Kada se pojavila u tunelu, aplauz se prolomio istim, a prvo što je rekla heroina nacije, bilo je:

– Pa da vas čujem sada! Kako ste pitali posle Rija i kvalifikacija u subotu? – prvo je Ivana pitala novinare.

– Da li si ti normalna? – svi su uzviknuli!

– To sam htela da čujem.

– Znamo da “nisi”. Da čujemo prve utiske.

– Sve što sam mogla proizvela sam uz pomoć publike. Sve sam ovako zamišljala. Mada sam imala jednu daljinu koju sam želela da skočim. To je 7,27 metara. Ali ponosna sam. Hvala Srbiji, hvala svim navijačima za svaki osmeh, hvala vam svima što ste došli – rekla je Ivana.

Ispričali smo našoj atletskoj divi kako smo posle tog skoka od 7,24 metara priželjkivali da obori svetski dvoranski rekord od 7,37 metara.

– Polako ima vremena, ali otkriću vam. Moj cilj u karijeri je da oborim baš taj rekord. Videćemo. Sve je podređeno skoku udalj i ovom sportu koji obožavam – pričala je u dahu.

Tražila je potpunu tišinu dok je skakala u prva tri skoka.

– Samo sam htela da osetim ritam da se koncentrišem. Hoću da vam kažem da ovaj rezultat nije nešto što me plaši, hoću još dalje. Sada me čeka mala pauza, pa da nastavimo tamo gde smo stali.

Šta je rekao trener Goran Obradović kada si skočila 7,24?

– Ma, rekao je možeš ti još bolje. Šalim se, sada ću da čujem šta ima da mi kaže. Inače, videli ste ga sa kravatom u odelu. Tim je insistirao da se obuče kao gospodin. Dakle, večeras je bio gospodin trener Obradović – šalila se Ivana.

Ivanu su bodrili momci iz popularne emisije “Državni posao”.

– To su bili sve moji gosti. Hvala vam zaista svima. Ponosna sam i jedva čekam da se nađem na postolju – kazala je Ivana, a onda na konstataciju novinara da joj donosimo sreću dodala. – Onda vas vodim sa sobom svuda.