KOLAŠINAC POKORIO KONSTANTINOPOLIS, SALAŠKI SREBRNA

Balkanske atletske igre u dvorani ove godine održane su u Glavnom gradu Turske, Istanbulu. Dvorana „Atakoy“ otvorena je u januaru 2012. godine kako bi bila spremna za Svetsko dvoransko prvenstvo koje se održavalo te godine u martu i ove godine ugostila je najbolje atletičare Balkana. Boje Srbije branilo je 12 atletičara. Zlatnu medalju, očekivano je osvojio Evropski dvoranski prvak u bacanju kugle, Partizanov kolos, Asmir Kolašinac, koji je hicem od 20.61m još jednom potvrdio odličnu formu.asmir-kolasinac-1344293897-194869

„Zadovoljan sam, ovo sam i očekivao. Nisam hteo više da bacam, nestrpljvo čekam Evopsko u Pragu“, rekao je Kolašinac.

Prva na stazi današnjeg dana bila je Tamara Salaški (Crvena Zvezda), učesnica Evropskog prvenstva u Cirihu na 400 metara. Tamara je uspela da ispuni normu za EP u dvorani koje će se održati u Pragu, rezultatom 54.03, i osvoji srebrnu medalju na ovom takmičenju. Još jednu medalju Srbiji doneo je takođe beogradski atletičar, Miloš Raović (Partizan)  koji je zauzeo treće mesto na 400 metara, rezultatom 48.06sec.10956050_1540798836195726_316639960471832960_n

Amela Terzić (Novi Pazar) zbog povrede nije uspela da se plasira među prve tri takmičarke, tako je svoju trku na 3000 metara završila na četvrtom mestu sa 9:19. Jasmin Ljajić (Novi Pazar) osvojio je drugu bronzanu medalju za Srbiju na 3000 metara. Postavio je novi lični rekord u dvorani koji sada iznosi 8 minuta i 16 sekundi, a stotinke su odlučivale na koje će se mesto plasirati. Srebrna medalja pripala je našoj zemlji i u skoku udalj. Lazar Anić (Radnički KG) skočio je 7.55 m, što je bilo dovoljno za drugo mesto.