ODRŽAN SEMINAR ZA ATLETSKE SUDIJE ZA OBLAST TAKMIČARSKO HODANJE

U subotu, 26. septembra 2015. je održan Seminar za atletske sudije za oblast takmičarsko hodanje u Medija centru Fudbalskog saveza Beograda, Gradskog centra za fizičku kulturu – Stari DIF, Deligradska 27. Seminar su organizovali Atletski savez Beograda i Sudijska organizacija Atletskog saveza Beograda uz podršku Atletskog saveza Srbije, Zavoda za sport i medicinu sporta Republike Srbije i Fudbalskog saveza Beograda.

IMG_4148-1

Generalni sekretar Atletskog saveza Beograda, g-din Nikola Penić, obratio se prisutnima i otvorio Seminar. Zatim je prisutne pozdravila predsednica Sudijske organizacije Atletskog saveza Beograda, g-đa Slavica Milićević. Predavači na Seminaru su bili međunarodni sudija za takmičarsko hodanje doc. dr Vesna Repić-Ćujić i prof. dr Aleksandar Raković, bivši reprezentativac i rekorder u hodanju.

Pored 41 polaznika, seminaru su prisustvovali i generalni sekretar Atletskog saveza Centralne Srbije g-din Goran Begović, međunarodne atletske sudije g-đa Olga Acić, g-din Dragan Stefanović i student doktorskih studija Fakulteta sporta fizičkog vaspitanja Univerziteta u Nišu hodač Vladimir Savanović.

FullSizeRender

Nakon teorijskog dela Seminara, polaznici su imali praktični deo u okviru Prvenstvu Srbije u hodanju na stazi za sve kategorije, koje je bilo održano na atletskom stadionu Vojne akademije.